Z Newmarketu smerujú na Slovensko traja ročci

Z Newmarketu smerujú na Slovensko traja ročci
Lot 156 - za 5 500 eur kúpený ročný žrebec po Craksman (foto: Tattersalls)

Dnes sa v britskom Newmarkete konala dražba s názvom December Yearling Sale. Na aukcii spoločnosti Tattersalls bolo ponúknutých 188 ročkov, nových majiteľov našlo 128 z nich. Aktívnym kupujúcim bol aj český bloodstock agent Tomáš Janda, ktorému sa pre slovenské subjekty podarili vydražiť tri kone.

Najlacnejším z nich bol lot 21, za 3 000 eur získaný ročný hnedák, ktorý je prvým potomkom nezvíťazivšej Road To Oz (Dawn Approach). Žrebec putujúci na Slovensko je synom víťaza anglických 2000 Guineas, teda tamojšej Veľkej jarnej ceny, coolmorského plemenníka Magna Grecia (Invincible Spirit).

Ďalšou posilou tunajšieho turfu je za 5 000 eur angažovaný lot 108, ktorý posilní stajňu Bormann, Opasanovho majiteľa, Reného Borovského. Matkou je neštartujúca Durga (No Nay Never), ktorá má zatiaľ len jedného dvojročného potomka. Otcom je začínajúci plemenník Far Above (Farhh), ktorý bol doma na šprintérskych dištanciách. Na svojom konte má len päť štartov, z toho štyri premenil vo víťazstvo. Najväčšie z nich získal v anglickej Gr. 3.

O 500 eur drahší bol lot 156, prvý potomok Craksmana (Frankel), ktorý smeruje do slovenského tréningu. Matkou je štvornásobne umiestnená Konigin (Shamardal), ktorá má zatiaľ len jedného potomka v dostihovom veku. Otca, štvornásobného Gr. 1 triumfátora a najlepšieho potomka fenomenálneho Frankela, netreba predstavovať.

Text: Kamila Gúčiková