Z newmarketskej dražby putuje na Slovensko trojročiak po Twilight Son

Z newmarketskej dražby putuje na Slovensko trojročiak po Twilight Son
Lot 391 - Na Slovensko smerujúci Maximum Risk (Twilight Son) (zdroj: Tattersalls Newmarket)

Na trojdennej dražbe s názvom July Sale, ktorá sa konala v Newmarkete bolo ponúknutých 861 koní s dostihovými skúsenosťami, ale aj bez nich. Nového majiteľa našlo 538 z nich. V druhý deň dražby nakupoval aj český bloodstock agent Tomáš Janda pre slovenského klienta. Získaný valach mieri na Slovensko k trénerovi Jaroslavovi Brečkovi.

Je ním lot 391, za 6 000 guineí získaný hnedák írskeho pôvodu, Maximum Risk. Trojročný valach má za sebou jedenásť štartov, z ktorých dva dokázal premeniť na víťazstvo a dvakrát sa umiestnil. Všetky dostihy odbehol na dištanciách medzi 1400 – 1600m. Otcom je dvojnásobný Group 1 víťaz, výborný šprintér Twilight Son, ktorý predstavuje pokračovanie úspešnej línie Pivotala. Twilight Son stihol za krátku dobu v chove dať Gr.3 a Listed víťazku z talianskych hipodrómov Aria Importante.

Matka novej slovenskej akvizície, Hasty (Invincible Spirit), je dvojnásobnou víťazkou. Ďalej pozbierala štyri umiestnenia z ktorých dokázala finišovať tretia v Group 3 v Newmarkete. Dva zo štyroch potomkov, ktorí sa ukázali na dráhe sa dokázali aj presadiť. Polosestra Maximum Riska, Festina Plente (Toronado), je aj Listed umiestnená. Ďalej sa v rodokmeni nachádzajú aj úspešné prekážkové kone, čo naznačuje jeho možné ďalšie využitie, keďže smeruje do prekážkovej centrály na Javorci.

Text: Kamila Gúčiková