Wirrwarr vybojoval druhý drážďanský triumf

Zdá sa, že pohľadnému ryšiakovi sa v Drážďanoch páči. Druhý štart, druhé víťazstvo. Taká je jeho skvelá bilancia z tohto závodiska. Slovenský tréner Marcel Mihalík do Nemecka doviezol aj veterána Van Damma, ktorý ale dostihy dokončil na poslednom mieste. Oba kone pre stajňu Mihalík Racing odjazdil v Nemecku pôsobiaci džokej Michal Abík.

Dôvod na úsmev mala slovenská výprava v Jubiläumsrennen „130 Jahre Rennbahn Dresden-Seidnitz (rovina, 1500m, 3+, 5 000 eur). Päťročný Wirrwarr (Jukebox Jury) nosil najmenšiu váhu v poli a podal kvalitný výkon. V priebehu dostihov sa držal okolo piateho miesta. V cieľovej rovinke ho jeho džokej rozhýbal k mohutnému finišu. Ich jazda skončila jedno dĺžkovým víťazstvom. „Mal som v pláne ísť s ním viac zo špice a zpredu, pretože nosil 52kg. Chcel som tú hmotnosť využiť. Mal ale trošku slabší štart a vzhľadom nato, že tempo bolo trošku rýchle, tak som ho nechal odpočívať vzadu. V oblúku som cítil, že ešte mám niečo pod sebou a tak som vedel, že to bude dobré. Záver mal parádny, som rád že to vyšlo,“ komentoval priebeh dostihov dž. Michal Abík.

Ako druhý sa na štart postavil 11 – ročný Van Damme (Desert Track) v šprintérskom zápolení, RaceBets Podcast Champions-Rennen (rovina, 1400m, 4+, 3 500 eur). Reprezentant stajne Mihalík Racing sa držal v druhej polovici poľa, pri točení do cieľovej rovinky sa posunul na piate miesto. To ale neudržal keď začal cúvať a nezachytil zrýchlenie svojich súperov. Džokej Michal Abík mu dal jeden pokyn, na ktorý hnedák nezareagoval a tak ho nechal docválať do cieľa na poslednom mieste. „Dostihy neboli vôbec podarené, pretože tam bol problém v boxoch. Vedľa neho sa prevrátil kôň a začal kopať, trafil Van Damma a ten spanikáril. Začal tiež skákať, kopať, aj si tam ľahol. Potom nakoniec aj prerazil box, ja som z neho spadol, ale hneď ho chytili, takže mohol štartovať. V samotnom dostihu už nemal vôbec záujem, bol vystresovaný. Priebeh bol okej, ale v oblúku už nemal záujem utekať,“ vysvetlil príčinu nevydarených dostihov. A čo hovorí Michal na „návštevu“ dostihov v Bratislave ? „Veľa ľudí sa ma nato pýta, ale bohužiaľ je to tak s tými dostihmi, že sa to križuje. V Poľsku som mal 4 roky ten problém, že tam boli dostihy každý víkend sobotu aj v nedeľu, takže som mohol do Bratislavy prísť veľmi málo. Teraz v Nemecku je taká istá situácia, pretože sa tu behá v podstate skoro každý víkend. Nie každý dostihový deň jazdím. Pri najbližšej príležitosti, keď sa bude dať, tak prídem veľmi rád,“ nechal sa na záver počuť v zahraničí úspešný slovenský reprezentant Michal Abík.

Text: Kamila Gúčiková