Wirrwarr tretí v dvojkovom hendikepe v Moste

Wirrwarr s dž. Adamom Florianom (foto: fotokrižan)

V nedeľu sa slovenskí tréneri vydali na dostihový deň v Moste. Marcel Mihalík priviezol Wirrwarra a Lilianu, Michal Ročák poslal do boja O´ffensive a Jaroslava Morávková pricestovala s Chilli Chocolateom. Najlepší výsledok dosiahol 4 – ročný Wirrwarr.

V Cena Hospodářské komory ČR (rovina II kat., hendikep, 1400m, 3+, 90 000 Kč) sa na štart postavil Wirrwarr (Jukobox Jury), ktorý tento rok zatiaľ mierne zaostával za očakávaniami. Reprezentant stajne Mihalík Racing sa ujal vedenia a skúsil taktiku štart – cieľ. V cieľovej rovinke prišli kone s lepším záverom, ale Wirrwarr v sedle s dž. Adamom Florianom sa nevzdávali a bojovali až do konca. Predbehli ich dvaja súperi a ryšiak vybojoval dobré tretie miesto. Zvíťazil Spencer (Finjaan) so slovenským džokejom Jaroslavom Línkom.

Do Dostihu s prodejními podmínkami (rovina IV kat., cena, 1600m, 3+, 40 000 Kč) bola na predaj ponúknutá 3 – ročná Liliana (Distant Music). Dostihy absolvovala v prvej polovici štartového poľa, v závere ju dž. Adam Florian podporil k zrýchleniu. Jej súperi však boli rýchlejší a na Lilianu zostala nedotovaná šiesta priečka. Triumf si pripísal Sicilian Rock (Society Rock) s dž. Davidom Liškom.

V prvom z troch hlavných dostihov, 23. Velkej letnej cena Ústeckého kraje (rovina I kat., cena, 2000m, 3+, 150 000 Kč) sa k druhému tohtoročnému štartu postavila minuloročná premožiteľka Zoriany (Jukobox Jury) z Veľkej októbrovej ceny, O´ffensive (Anodin). Hnedke reprezentujúcej stajňu CRB Racing sa nepodaril štart a oneskorila sa v boxoch. Svoju stratu síce čoskoro dohnala, stálo ju to však veľa síl. V samom závere jej očakávaný a úderný finiš neprišiel a tak vedená dž. Jaromírom Šafářom prebehla cieľom šiesta. Zápolenie taktikou štart – cieľ prekvapivo opanovala 3 – ročná reprezentantka rodinnej stajne Nieslanikových Maverana (Grand Presidium), v sedle            s dž. Janom Vernerom.

Najväčšie šprintérske dostihy českej sezóny, 99. VRŠANSKÁ UHELNÁ Svatováclavská cena rovina L kat., cena, 1200m, 3+, 550 000 Kč), prilákala na štart 11 koní, medzi ktorými bol aj slovenský Chilli Chocolate (Falco). V rýchlo rozbehnutých dostihoch sa hnedák zo stajne Mostry Senica držal v zadnej časti, z ktorej sa ani v závere nedokázal posunúť dopredu. Cieľový medzník preťal napokon na ôsmej priečke. Ľahkým víťazstvom si na svoje najlepšie časy spomenul 8 – ročný Mr Right (Echo Of Light), vedený dž. Janom Vernerom.

Text: Kamila Gúčiková