Tomáš Janda kúpil na dražbe spoločnosti Goffs dve kobyly pre slovenského majiteľa

Tomáš Janda kúpil na dražbe spoločnosti Goffs dve kobyly pre slovenského majiteľa
N.N po Territories (IRE) z Postage Stampe (GB) (foto: Dražobná spoločnosť Goffs)

V utorok a v stredu, t.j 9 – 10. februára, sa konala online dražba spoločnosti Goffs. Na February Sale 2021 – Part 1 bolo ponúknutých 191 koní za dva dni, pričom 117 z nich našlo nových majiteľov. Na dražbe nakupoval aj český bloodstock agent Tomáš Janda, ktorý získal dve kobyly pre slovenského klienta. Obe mieria na Slovensko.

Prvou z nich je lot 177A, neštartujúca 3- ročná kobyla po Territories (IRE) z Postage Stampe (GB), ktorá na dražbe predaná nebola. Tomáš Janda ju získal cez privátnu kúpu. Matka Postage Stampe (GB) získala dve víťazstvá v dvoch a troch rokoch. Hnedka je jej deviatym potomkom, pričom z ôsmych štartujúcich koní dala šiestich víťazov. Babka Jaljuli je dvakrát umiestnená v grupových dostihoch. Dcéra Jaljuli, Royal Jubilee, dala v chove dvojnásobného víťaza v prútenných  prekážkach Lindenhurst. Ten sa dokázal umiestniť aj v Gr.3 dostihoch v rovnakej disciplíne.

Druhou novou akvizíciou je lot 180, takisto neštartujúca „trojročka“ po Holy Roman Emperor (IRE) z Prufrock (IRE). Kobylka je prvým potomkom svojej matky, ktorá sa dokázala trikrát umiestniť ako dvojročná. Babka Indaba je Listed umiestnená, pričom v chove dala z desiatich potomkov päť víťazov. Medzi nimi aj v dostihoch so štatútom Gr.2 trikrát umiestneného Ahlan Emarati, ktorý má rovnakého otca ako hnedka putujúca na Slovensko. Úspešný plemenník Holy Roman Emperor je otcom aj tretej z minuloročných Slovenských Oaks, Medelin.

Text: Kamila Gúčiková

Foto: Dražobná spoločnosť Goffs