Štyri slovenské kone sa postavia na štart 131. Veľkej pardubickej

Štyri slovenské kone sa postavia na štart 131. Veľkej pardubickej
Gróf Francesco Kinský dal Borgo pri losovaní čísla Vanduala, najšancovejšieho slovenského účastníka. (foto: Equitv.cz)

Dnes o 11:00 prebehlo slávnostné losovanie štartových čísiel všetkých účastníkov 131. Veľkej pardubickej steeplechase. Na štart sa postaví 19 koní z dvoch krajín, ktoré budú mať v sedlách jazdcov z piatich štátov. Čísla na tlačovej konferencii Dostihového spolku losoval gróf Francesco Kinský dal Borgo.

Najšancovejším slovenským účastníkom bude pravdepodobne skúsený 13 – ročný ryšiak Vandual (Rainbows For Life), z lotu Mariána Štangela. Reprezentant a vlastný odchovanec stajne Vadual, ktorý minulý rok dobehol vo Veľkej pardubickej na skvelom treťom mieste, bude mať v opäť v sedle Romaina Julliota.

Jaroslav Brečka do vrcholu českej prekážkovej sezóny posiela dvoch zverencov, ktorí budú v týchto dostihoch debutovať. Víťaza poslednej kvalifikácie Kaiserwalzera (Wiener Walzer) a štvrtého z rovnakých dostihov Stara (Sternkönig). Reprezentanta stajne DS Millennium povedie írsky amatérsky jazdec Patrick Mullins, syn slávneho trénera Willieho Mullinsa. Do sedla beluša Stara zo stajne MPL Racing sa vyhupne sám tréner Jaroslav Brečka.

Jedného zverenca na štart smeruje aj Ján Cagáň. Osemročný Paris Eiffel (Oscar) sa pobeží tieto dostihy takisto prvýkrát. V sedle bude mať svojho stáleho jazdca, Martina Cagáňa. V rámcovom programe nedeľného popoludnia sa predstavia ďalšie tri slovenské kone.

Do Ceny Labe smeruje Jaroslavom Brečkom pripravovaný Rui Faleiro (Henrythenavigator) s Patrickom Mullinsom, v Cene Vltavy bude bojovať Tiep De L’est (Voix Du Nord) vedený trénerovým synom džokejom Martinom Cagáňom a v trojke na 4600m bude štartovať 5 – ročný Barcako (Saddex), trénovaný Mariánom Štangelom, ktorého odjazdí Jan Kratochvíl.

Text: Kamila Gúčiková