Royal Gino bronzový v „Korokovi“

Royal Gino bronzový v „Korokovi“
Royal Gino s Janom Odložilom bojujúc o tretie miesto v hlavnom pardubickom dostihu (foto: Lenka Sklenáková)

Na prvom pardubickom krosovom mítingu sa sľubne uviedla slovenská dvojica, ktorú do mesta perníkov priviezol tréner Marián Štangel. V hlavnom dostihu Royal Gino získal medailu, Besthon zaznamenal úspešný debut nad ťažšími skokmi.

Jan Odložil v sedle beluša stajne Nýznerov SK zvolil zo začiatku pasívnu taktiku. Royal Gino (It´s Gino) v Cene města Pardubic – Úvodnej cross country Koroka (steeplechase crosscountry I kat., cena, 4550m, 5+, 150 000 Kč) skákal aj ťažké prekážky spoľahlivo, až do dropu. Tam urobil veľkú chybu a jeho džokej mal čo robiť, aby sa v sedle udržal. Nakoniec sa mu to podarilo a s väčšou stratou v dostihu pokračovali. Svojich súperov rýchlo dohnali a dostali sa do kontaktu s vedúcimi koňmi. V cieľovej rovinke zverenec Mariána Štangela uplatnil svoj finiš, ktorý nakoniec stačil na zisk blízkej bronzovej priečky.

Jeho tréningový aj stajňový kolega Besthon (Intello) si odbil svoj prvý krosový štart v Cene firmy Václav Žižka – izolace (steeplechase crosscountry IV kat., hendikep, 3300m, 5+, 60 000 Kč) o 40 minút neskôr. Ten na skokoch nespravil žiadnu chybu a vedený Danielom Vyhnálkom skákal poslednú prútku v plných šanciach. Predviedol pekný záver, ktorým získal druhé miesto. Nad jeho sily bol len Meadow Life, ku ktorému sa síce každým cvalovým skokom blížil, cieľ pre neho, ale prišiel priskoro.

Drážďany:

V sobotu sa v nemeckých Drážďanoch predstavila dvojica zverencov Marcela Mihalíka. Wirrwarr (Jukebox Jury) ani Bellary (Belardo) tentokrát na dotované priečky nedosiahli. V dostihoch ich viedol Jozef Bojko.

Text: Kamila Gúčiková