Opasan sa zajtra vracia do Vichy

Opasan sa zajtra vracia do Vichy
Opasan s Václavom Janáček víťazí po druhýkrát vo Veľkej cene Slovenska v roku 2022. (foto: Anton Martinec)

Víťazstvo a tretie miesto. To je bilancia slovenskej hviezdy z dvoch štartov na francúzskom hipodróme vo Vichy. Práve na tomto mieste získal prvýkrát status blacktype koňa. Udialo sa to v roku 2021 a Opasan (French Navy) po triumfe vo Veľkej cene Slovenska získal aj Listed výhru. Minulý rok sa na miesto činu vrátil a aj keď do poslednej chvíle bojoval o najvyššiu priečku, nakoniec si dobehol pre tesný bronz.

Tretíkrát sa v Prix Hubert Baguenault De Puchesse (rovina Listed, 2400m, 4+, 52 000 eur) predstaví už zajtra. Na štarte ho čaká sedem súperov, pričom vyššie hodnoteným koňom je len štvorročný Golden Call (Havana Gold). Zverenec Jozefa Chodúra bude čeliť aj dvom českým koňom, víťazovi tohtoročnej Veľkej ceny Slovenska Aigle Vaillantovi (Wings of Eagles), a druhému z českého Zlatého pohára Royal Rightovi (Frankel).

Opasana už po piaty raz v dostihu povedie Václav Janáček, s ktorým bol zatiaľ najhoršie tretí. Po druhom mieste zo vstupu do aktuálnej sezóny v Lyon Parilly bude mať reprezentant stajne Bormann opäť ďalšiu veľkú šancu na podobný, ak nie ešte lepší výsledok.

Priamy prenos z Vichy môžete sledovať po bezplatnej registrácii na France Galop. Štart dostihov so slovenským účastníkom je naplánovaný na 20:55.

Text: Kamila Gúčiková