Opasan piaty v Gr.2 v Longchamp, Mihalíkovci s víťazstvom a druhým miestom v Badene

Opasan piaty v Gr.2 v Longchamp, Mihalíkovci s víťazstvom a druhým miestom v Badene
Opasan (piaty) pri dobehu Prix du Conseil de Paris Gr.2 (zdroj: France Galop)

Popri mítingu v bratislavskom Starom Háji sa podvečer oči slovenských fanúšikov upierali najmä do francúzskeho Paris Longchamp, kde sa v Gr.2 predstavil Opasan. Medzitým však výborné výkony predvádzali v nemeckom Baden – Badene Natty´s Star a Wirrwarr z prípravy Marcela Mihalíka. Zatiaľ čo Opasanovi sa výsledkovo reparát nepodaril, z Nemecka na Slovensko putuje víťazstvo a druhé miesto.

Opasan uzavrel dobeh Gr.2, bol však len niečo málo cez dve dĺžky od víťazky

Slovenská hviezda sa v Prix du Conseil de Paris (rovina Gr.2 kat., 2200m, 3+, 130 000 eur) pokúsila o reparát. Tentokrát mal reprezentant stajne BORMANN bezproblémový priebeh, keď ho jeho stály džokej usadil na posledné miesto, kde v pokoji cválal celé dostihy. V záverečnej fáze, keď sa začalo zrýchľovať ho Radek Koplík vytiahol na bariéru mimo koní a Opasan (French Navy) akceleroval. Chvíľu sa zdalo, že to na dnešných súperov bude stačiť, nakoniec zostal v poli porazených. Na tretie miesto strácal pol dĺžky, na víťaznú Seachange (Siyouni) približne dve. Napriek tomu, že sa zverencovi Jozefa Chodúra nepodarilo predbehnúť žiadneho zo súperov, podal kvalitný výkon a za piate miesto získal prémiu 4 550 eur.

Dva kone – víťazstvo a druhé miesto pre Marcela Mihalíka

V nemeckom Baden – Badene sa dnes predstavila dvojica zverencov Marcela Mihalíka, Wirrwarr (Jukebox Jury) a Natty’s Star. Päťročný ryšiak vybojoval pod Jozefom Bojkom druhé miesto v Preis der GlücksSpirale (rovina D kat., 1600m, 3+, 8 000 eur). Pre svojho majiteľa, ktorým je samotný tréner tak získal prémiu 1600 eur. Dostihy opanoval trojročný valach Western Soldier (Soldier Hollow) s dž. Bayurzhanom Murzabayevom.

Ešte väčšiu radosť následne realizačnému tímu pripravila outsiderka Natty’s Star (Move Your Vision), s vysokou váhou 61kg, ktorá o nos dominovala v záverečnom šprintérskom zápolení Kaiser Cup (rovina F kat., 1000m, 3+, 7 200 eur). Dostihmi ju víťazne previedol japonský jazdec Shuichi Terachi. Pre štvorročnú čiernu hnedku to bol druhý životný triumf, ktorým na jedenkrát zarobila 3 500 eur. Väčšiu váhu víťazstvu dodáva aj fakt, že kobyla porazila 17 súperov.

Text: Kamila Gúčiková