Opasan mieri na francúzsku blacktype scénu

Opasan mieri na francúzsku blacktype scénu
Opasan s Radkom Koplíkom triumfujúci vo Veľkej cene Slovenska 2021 (foto: Miro Abík)

Zajtra, t.j 20. júla sa vo francúzskom meste Vichy, predstaví slovenská dostihová hviezda, kôň roka 2020 Opasan (French Navy). Nejde však o hocijaký štart, ale o Listed vrchol celého dňa. Slovenskí turfoví fanúšikovia budú s napätím očakávať 15-tu hodinu, kedy by mala byť Prix Hubert Baguenault De Puchesse odštartovaná. Stále s rezervami behajúci reprezentant stajne BORMANN narazí na šesť súperov, ktorí už na blacktype scéne uspeli. To ale neznamená, že je 4 – ročný žrebec bez šancí. V sedle sa aj vo Francúzsku predstaví jeho stály džokej, Radek Koplík.

Realizačný tím tento štart avizoval už po Turf Gala a tak, aj na prianie majiteľa Reného Borovského, prichádza deň D a prvý skutočný test pre úderným finišom známeho hnedáka, ktorý v našom regióne nemá konkurenciu. Minuloročný derby víťaz vstúpil tento rok do sezóny tesným druhým miestom, keď vo Veľkej májovej cene nestihol o nos chytiť životné dostihy idúceho Killworta (Elusive Pimpernel). Všetko vynahradil víťazstvom vo Veľkej cene Slovenska, ktoré jeho stály jazdecký partner Radek Koplík označil za najjednoduchšie v doterajšej kariére. A to za sebou nechal aj poľského Night Tornada (Night of Thunder), druhého z minuloročnej Veľkej varšavskej za českou hviezdou Nagano Goldom (Sixties Icon).

Priamy prenos z dostihového odpoludnia môžete po registrácii zdarma sledovať na stránke France Galop. Štart dostihov so slovenskou účasťou je naplánovaný na 15:00.

Text: Kamila Gúčiková