Návrat do Vichy sa Opasanovi nevydaril

Návrat do Vichy sa Opasanovi nevydaril

Do tretice sa úspech nekonal. Trojnásobný slovenský Kôň roka Opasan (French Navy), sa včera večer vrátil po tretíkrát do francúzskeho Vichy.

Do Listed testu, Prix Hubert Baguenault De Puchesse (rovina Listed, cena, 2400m, 4+, 52 000 eur), odskakoval ako favorit, túto pozíciu však nepotvrdil. Pod Václavom Janáčkom sa držal približne v strede poľa, svižné tempo diktoval český Royal Right (Frankel). Na začiatku cieľovej rovinky mal zverenec Jozefa Chodúra svetlý moment, nedokázal ale držať krok so silno finišujúcimi súpermi a v rýchlych dostihoch sa musel uspokojiť so šiestou, nedotovanou priečkou. Za ním dobehli už len český Aigle Vaillant (Wings of Eagles) a dostihy odvodivší druhý český reprezentant Royal Right.

Sám tréner zhodnotil, že vývoj dostihov nebol pre slovenskú hviezdu ideálny. „Včera to nebolo podľa našich predstáv. Už keď som videl prihlášky, tak som mal nepríjemné tušenie, že ak Royal Right bude na „štartke“, tak to nebude pre nás ideálne. Vždy vodí dostihy v rýchlom tempe, takže na typické francúzske dostihy, ktoré by nám vyhovovali sme mohli zabudnúť,“ vyjadril Jozef Chodúr svoje pred dostihové obavy, ktoré sa potvrdili aj na dráhe.

„Taktiku sme stanovili pohybovať sa niekde v strede poľa a čakať na finiš. Súperi začali finišovať príliš skoro, už 800m pred cieľom. Opasan sa s nimi držal, ale ďalšie zrýchlenie od neho už neprišlo,“ popísal videnú realitu. Otázkou, ktorú si zrejme viacerí po dostihoch kládli bolo, či je triedový hnedák v poriadku a či sa mu neobnovilo zranenie, kvôli ktorému vynechal časť minulej sezóny. Tréner ale potvrdzuje, že Opasan je teraz v poriadku a to je najdôležitejšie.

Ďalšie smerovanie zostáva nateraz otvorené, podľa slov Jozefa Chodúra ho ešte musia prehodnotiť.

Text: Kamila Gúčiková