Marián Štangel si ide do Pardubíc pre reparát

Marián Štangel si ide do Pardubíc pre reparát
Royal Gino (Foto: Lenka Sklenáková)

V sobotu sa odbehne už tretí diel kvalifikácie na Veľkú pardubickú a aj tentokrát so slovenskou účasťou. Do Pardubíc totiž vycestuje trojica zverencov Mariána Štangela, pričom dvaja z nich sa pokúsia zložiť reparát za smolný júnový míting, pri ktorom nemali dostatok šťastia.

Splniť podmienky pre účasť v októbrovom vrchole sa na druhý pokus pokúsi Royal Gino (It´s Gino). V Cene firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. – III. kvalifikace na 133. Velkou pardubickou se Slávia pojišťovnou (steeplechase crosscountry NL kat., cena, 5800m, 5+, 500 000 Kč) ho čaká desiatka kvalitných súperov. Zástupcu stajne Nýznerov SK povedie rovnako ako naposledy džokej Jan Odložil.

Belušov tréningový aj stajňový kolega Besthon (Intello) sa predstaví v Cene podporované společností AGROVENKOV, o.p.s. (steeplechase crosscountry IV kat., hendikep, 4500m, 5+, 60 000 Kč). Po druhom mieste z krosového debutu a smole pri minulom štarte sa bude snažiť nadviazať na dobrý výkon z mája. V sedle bude mať tentoraz amatérku Terezu Polesnú.

Prvýkrát sa do Pardubíc pozrie trojročná začínajúca prekážkarka Medulienka (Nathaniel). Po štyroch rovinových štartoch, v ktorých získala jedno tretie miesto si v Cene Víno Bujnoch (prútenné prekážky IV kat., cena, 2800m, 3 ročné kone, 60 000 Kč) odbije svoj debut nad ľahkými skokmi. Aj reprezentantku stajne Štangel Racing dostihom prevedie Tereza Polesná.

Text: Kamila Gúčiková