Fort Ryan druhý vo Veľkej cene Zürichu

Jaroslav Brečka so svojimi dvomi zverencami cestoval na švajčiarske závodisko v Dielsdorfe. Netradičná cesta slovenskej výpravy bola okorenená druhým miestom v hlavných dostihoch dňa, ktoré vybojoval Fort Ryan v sedle s dž. Lukášom Matuským. Druhý reprezentant stajne MPL Racing Will Power v rovinovom zápolení neuspel. 

Ako prvý prišiel na rad v Preis Der Armin Hunziker AG (rovina B kat., 2300m, 4+, 12 000 frankov) – štvorročný ryšiak Will Power (Ruler of the World) v sedle s jazdkyňou Nadiou Burger. Reprezentant stajne MPL Racing po aktívnom prejave v dostihoch v závere zoslabol a uzavrel dobeh.

V hlavnom prekážkovom zápolení sa na štart 106. Grosser Preis Der Stadt Zürich (stepleechase, 4300m, 4+, 20 000 frankov) postavil Fort Ryan s dž. Lukášom Matuským. V dostihoch na ťažkej pôde sa držal okolo tretieho, štvrtého miesta, v závere sa posunul dopredu a zabojoval o víťazstvo s favorizovaným Baraka de Thaix, ktorý si ale nakoniec prvenstvo ustrážil. Vlastný odchovanec Miroslava Pisklu sa prezentoval kvalitným výkonom, ktorý možno v budúcnosti do Švajčiarska priláka aj iné slovenské nádeje.

Text: Kamila Gúčiková