Dve umiestnenia z rámcových dostihov pri maďarskom derby mítingu

Uplynulú nedeľu sa v maďarskom Kincsem Parku konal vrchol tamojšej dostihovej sezóny 98. Maďarské derby, ktoré však bolo tento rok pre zahraničných účastníkov zatvorené. Rámcové dostihy však otvorené sú a tak sa Jaroslav Línek vydal so svojimi dvoma zverencami skúsiť šťastie. V zápolení pre míliarov sa predstavil Ryony, ktorý bral štvrtú priečku. Na prázdno neobišiel ani Royal Gino, ktorý medzi vytrvalcami ukoristil druhé miesto.

Ako prvý sa na dráhu v Agrárminisztériumdíja – Buccaneerdíj (rovina Elit kat., 1600m, 3+, 1 500 000 Ft) postavil Ryony (Zoffany), reprezentujúci zeleno – čierne farby stajne EKOLS Skalica s.r.o. Sedlaný svojim trénerom Jaroslavom Línkom cválal v strede málo početného poľa. V oblúku pred cieľovou rovinkou bol svojim džokejom podporený a subtílny hnedák akceleroval. Záver, ktorý predviedol však nemal potrebnú razanciu a tak sa musel uspokojiť s dotovaným štvrtým miestom. Zápolenie strednotratiarov ovládol Cirfandli (Overdose), v sedle so svojim trénerom Stanislavom Georgievom.

O dva dostihy neskôr prišiel rad na vytrvalcov v MNV díja (rovina Elit kat., 2800m, 4+, 1 500 000 Ft), kde Slovensko reprezentoval spoľahlivý Royal Gino (It´s Gino). Zástupca stajne KOVO predviedol výborný výkon, keď v samom závere o nos nestačil len domácej súperke La Shaba (Ocovango), nesúcej o tri kilá menej. Spolu s ňou predviedli oku lahodiaci súboj, ktorý musela rozhodnúť až cieľová fotografia, bohužiaľ pre slovenského zástupcu, so šťastnejším koncom pre domácu kobylu.

Jaroslav Línek sa mal objaviť v sedle nádejného Arktisza v maďarskom derby, ten bol však z nejasných okolností z dostihov na poslednú chvíľu stiahnutý.

Text: Kamila Gúčiková