Dve tabuľové umiestnenia z Mostu

Dve tabuľové umiestnenia z Mostu
Ilustračná foto z bratislavskej výhry Palmery v Memoriáli Karola Firbasa minulý rok (foto: Mária Horníková)

Dnes, počas diery v slovenskom kalendári, sa dvojica slovenských zástupcov predstavila na hipodróme v Moste. Senická trénerka Zuzana Kubovičová sa na miesto činu vrátila po viac ako mesiaci a aj túto misiu bude zrejme hodnotiť pozitívne. Obe kobyly sa v svojich dostihoch nestratili a vybojovali cenné umiestnenia.

Reprezentantka stajne Vimar, štvorročná hnedka Pasarei (Hunter´s Light), sa postavila na štart Ceny hitrádia North Music (rovina III kat., hendikep, 1400m, 3+, 60 000 Kč), obdobného dostihu, v akom zvíťazila v polke apríla. Tentokrát na triumf nestačila, keď pod Adamom Florianom vybojovala štvrté miesto. Treba však dodať, že ako najviac zaťažený kôň v poli strácala na víťaznú Gilienne (Stormy Jail) dve dĺžky, poskytujúc jej 6,5kg váhovú výhodu.

O dve hodiny neskôr sa v hlavnom dostihu dňa, Cene první dámy ČR (rovina I kat., hendikep, 2200m, 4+, 150 000 Kč), predstavila druhá zverenkyňa Zuzany Kubovičovej Palmera (Jukebox Jury). Skúsená belka zo stajne Kovometal sa prezentovala aktívne. Adam Florian ju usadil na tretej priečke, na ktorej vytočila aj do cieľovej rovinky. V nej sa snažila akcelerovať, ale dvojicu menej zaťažených súperov nedokázala predstihnúť. Pred dotierajúcim Culihrachom (Alhebayeb) nakoniec uhájila bronz. V dostihu zvíťazila domáca Sparkle Shout (Red Jazz), ktorá sa presadila po takmer troch rokoch.

Text: Kamila Gúčiková