Dva ročky z Goffs na Slovensko

Dva ročky z Goffs na Slovensko
Zdroj: Goffs

Na konci minulého pracovného týždňa, teda 29. a 30. septembra sa konala dražba s názvom Sportsman´s Sale 2022, nadväzujúca na Orby Sale. Z celkového počtu 480 ponúknutých plnokrvníkov našlo nový domov 415 z nich. V jej prvý deň boli aktívni aj slovenskí majitelia, ktorí do nášho turfu kúpili dva kone. Obaja by mali posilniť centrálu Jozefa Chodúra.

Prvým z nich je lot 562, ročný žrebec, ktorého získala stajňa FeD spol.s.r.o za 7000 eur. Doposiaľ nepomenovaný hnedák je prvým potomkom, jedenkrát v šprinte štartujúcej Lille Havfrue (Harbour Watch), ktorá je jediným potomkom víťazky v dvoch rokoch Green Music (Oratorio). Otcom slovenskej nádeje je írsky plemenník Gregorian (Clodovil), trojnásobný grupový víťaz na tratiach medzi 1400 až 1700m.

Druhou akvizíciou je pre stajňu MPL Racing za 20 000 eur vydražený lot 643. Ročný žrebec je tretím potomkom štvornásobnej víťazky Orangey Red (Lawman), ktorá sa umiestnila na štvrtom mieste aj v dostihoch Listed a Gr.3. Z dvoch štartujúcich potomkov dokázal zatiaľ zvíťaziť len jeden. Otcom doposiaľ nepomenovaného hnedáka je vynikajúci míliar Tamayuz (Nayef), dvojnásobný Gr.1 triumfátor z francúzskych oválov.

Text: Kamila Gúčiková