Double Jaroslava Hanáčka v Karlových Varoch

Double Jaroslava Hanáčka v Karlových Varoch
Whistledownthewind pod Jaromírom Šafářom na prvej pozícii v cieľovej rovinke (foto: Pavla Pechmanová)

Včera sa u našich západných susedov v Karlových Varoch odbehla druhá kobylia klasika, české Oaks. Napriek tomu, že v týchto dostihoch sme zastúpenie nemali, v rámcovom programe sa predstavili dvaja 4 – roční žrebci z lotu Jaroslava Hanáčka. Sir Egerton zo stajne Štvorlístok, aj Whistledownthewind zo stajne Stall Tosca sa postarali o v zahraničí nevídané double pre slovenské kone, keď obaja dokázali ľahko triumfovať.

Prvý sa na štart Ceny PRIMO JOSEF CHEJN s.r.o. (rovina IV kat., 1400m, 3+, 40 000 Kč) postavil Sir Egerton (Egerton), ktorého nezastavila ani najvyššia váha v poli. V sedle s Jakubom Pavlíčkom absolvoval dostihy v predných koňoch, v cieľovej rovinke rozbalil svoj finiš a pohodlne triumfoval. Pre tohto hnedáka to bolo druhé víťazstvo zo siedmych životných štartov.

Sir Egerton (CZE)

O chvíľu neskôr sa v Cene RENOMIA AGRO (rovina III kat., 2000m, 3+, 60 000 Kč)zrodilo aj druhé slovenské víťazstvo zásluhou Whistledownthewinda (Power).Jaromír Šafář poslal mohutného hnedáka onedlho po štarte do vedenia, ktoré už nepustil. V cieľovej rovinke bez problémov odrazil nápor svojich súperov, keď druhý Kenshibu na neho strácal štyri dĺžky. Aj pre tohto zverenca Jaroslava Hanáčka to bol druhý kariérny triumf. 

Text: Kamila Gúčiková

Foto: Pavla Pechmanová