Ďalší valach smerujúci z online dražby na Slovensko

Ďalší valach smerujúci z online dražby na Slovensko
Lot 2 - Získaný Hakimpour (Muhaarar) smerujúci na Slovensko (zdroj: Goffs - Online Summer Sale 2021)

Včera sa uskutočnila online dražba spoločnosti Goffs s názvom Online Summer Sale 2021, na ktorej bolo ponúknutých len 18 koní. Na aukcii bol opäť aktívny český bloodstock agent Tomáš Janda, ktorý na Slovensko vydražil jedného koňa. Získaný valach je po Maximum Riskovi, o ktorého kúpe sme informovali dva dni dozadu, druhý kôň smerujúci do tréningu Jaroslava Brečku.

Je ním lot 2, za 4 500 eur kúpený trojročný valach írskeho pôvodu, Hakimpour, ktorý je doposiaľ dostihovo nepopísaným listom.  Otcom hnedáka z chovu Aga Khana je päťnásobný Group 1 víťaz Muhaarar, ktorý dosahoval výborné výsledky na šprintérskych dištanciách. Zároveň je najlepším synom ďalšieho skvelého šprintéra a vynikajúceho plemenníka Oasis Dream. Medzi Muhaararových najúspešnejších potomkov patrí Mujbar, grupový víťaz v dvoch rokoch, alebo tretí z Group 1 Baradar.

Nový nákup disponuje zaujímavým pôvodom aj z matkinej strany. Hanakiyya je matkou siedmych koní, z ktorých sa štyria dostali na dráhu a traja dokázali zvíťaziť. Polosestra Hakimpoura, Hunaina (Tamayuz), triumfovala v Group 3 a Listed dostihoch na francúzskej pôde. O dva roky mladšia Hamariyna (Sea The Moon) je takisto Group 3 víťazkou, či umiestnenou v dostihoch Group 2. Z tzv. „háčkovej“ rodiny pochádza aj Harzand (Sea The Stars), šampión 3 – ročných koní v Európe, víťaz anglického či írskeho derby a dnes už plemenník pôsobiaci v chove Aga Khana.

Text: Kamila Gúčiková