Šampión prekážkových jazdcov na Slovensku za rok 2019 – Lukáš Matuský

Šampión prekážkových jazdcov na Slovensku za rok 2019 – Lukáš Matuský

Lukáš Matuský vs Ján Odložil, slovensko – český súboj na ostrie noža. Rovnaký počet víťazstiev, nakoniec však pre domáceho džokeja rozhodol väčší počet druhých miest. Na 22. Galavečeri slovenského turfu sme sa s ním krátko porozprávali:

1. Do posledných chvíľ, nebolo jasné či v šampionáte zvíťazíš Ty alebo Ján  Odložil, nakoniec rozhodol väčší počet druhých miest. Ako si tento váš interný súboj vnímal ?

Veril som v to, ako som jazdil Lilfasta a Rubychopa, tak som veril v ten deň, že dva razy vyhrám. Papierovo som videl, že by som tam konkurenciu nemal mať. Som rád, že to tak vyšlo. Potom ešte tak „prozichro“ som sa pýtal Jara Čika Brečku, že kto mu jazdí Mediciho poslednú nedeľu, a on sám povedal, že neboj, nenechám Ťa v štichu, nechám Ťa vyhrať ten šampionát, keby bolo náhodou najhoršie. (úsmev)

2. Viac víťazstiev (10) si však zaznamenal v Čechách, kde sa Ti už dlhodobo darí. Ako vnímaš sezónu tam ? Si s ňou spokojný ?

V tej českej sa mi darí, ale preto lebo vždy dostanem šancu na tie dobré kone, za čo musím poďakovať pánom Holčákovi, Olehlovi a Lempochnerovi. Dávajú mi veľké šance, ktoré chcem využiť a som rád, že ich vždy využijem k tomu najlepšiemu.

3. Ktoré víťazstvo v sezóne si vážiš najviac ? Alebo ktoré Ti zostalo v pamäti ?

Tak veľmi som rád, že sa mi podarila vyhrať Grupa 1 v Merane s kobylou Flower of Love od pána Holčáka, to je také prvé v zahraničí. No a čo sa týka Česka, som hlavne veľmi rád že si na mňa spomenul Josef Váňa, ktorý mi dal šancu jazdiť Ange Guardiana v kvalifikácii a som rád, že som potvrdil rolu favorita a super sa zviezol. Kôň super skákal, bol to neskutočný pocit.

Kamila Gúčiková