Pred Cenou Labe 2020: Ján Cagáň rozpráva o Paris Eiffelovi

Pred Cenou Labe 2020: Ján Cagáň rozpráva o Paris Eiffelovi
Paris Eiffel (druhý zľava) so svojim stálym džokejom Martinom Cagáňom (foto: Hana Vytopilová)

V našom mini seriáli pokračujeme účastníkom Ceny Labe, Paris Eiffelom (Oscar), o ktorom nám viac prezradil jeho tréner, Ján Cagáň. Reprezentant stajne Lokotrans Slovakia je pripravovaný v Šuranoch a napriek tomu, že v nedeľu nebude patriť medzi favoritov, je veľmi zaujímavým koňom.

„Príprava prebehla bez problémov. Odpracoval to, čo sme si naplánovali a s jeho stavom pripravenosti sme spokojní,“ zhodnotil stručne, ale výstižne prípravu svojho zverenca Ján Cagáň.  Paris Eiffel v tejto sezóne absolvoval len dva štarty, z ktorých vyťažil jedno umiestnenie. Tretie miesto v „dvojkovom“ krose v Pardubiciach je určite veľmi cenné, keď pri vbiehaní na trávu cválal na prvom mieste. V závere nestačil len na víťaza Evžena (So You Think), ktorý je desatinovým favoritom Ceny Labe a druhého Caspera (Martaline) mieriaceho do Veľkej pardubickej steeplechase. „V sezóne predviedol to, čo sme od neho očakávali, čo sme od neho požadovali a s jeho účinkovaním sme spokojní,“ potvrdil dobrú sezónu v podaní 7 – ročného hnedáka. Aká je jeho forma pred sezónnym vrcholom nám Ján Cagáň taktiež prezradil. „Dúfame, že sa nachádza v dobrej forme. Či je to pravda, ale ukáže až nedeľňajšia Cena Labe, ktorá je veľmi kvalitne obsadená.“ V týchto dostihoch bude štartovať 12 výborných krosárov, medzi nimi aj druhý slovenský reprezentant Kaiserwalzer (Wiener Walzer), ktorý už bol predstavovaný vo videu. Očakávania sú určite veľké, aj keď konkrétny výsledok nám Ján Cagáň neprezradil. „Nerád tipujem výsledok a neurobím to ani teraz. Samozrejme sa budeme snažiť podať čo najlepší výkon a dôstojne reprezentovať stajňu Lokotrans Slovakia, ktorej majiteľom je inžinier Tibor Cvik,“ verí v sily svojho zverenca, ktorý nebol jednoduchým koňom. „S Paris Eiffelom boli spočiatku problémy, ale dostal sa do tých správnych koľají a už je to s ním vcelku znesiteľné. Nie je jednoduchý na jazdenie,“ dodáva na margo svojho energického zverenca.

Veľkou a opätovnou smolou pre celý šuriansky tím však je to, že kvalifikovaný Tiep De L´est (Voix Du Nord) sa na štart Veľkej pardubickej znova nemôže postaviť. „V záverečnej fáze prípravy na Veľkú pardubickú sa zranil. Kone, ktoré nie sú stopercentne zdravotne v poriadku v tak náročných dostihoch ako je Veľká pardubická nemajú čo hľadať,“ potvrdzuje správne rozhodnutie tréner. Zdravie je vždy na prvom mieste a tak nám nezostáva nič iné ,len zaželať Paris Eiffelovi veľa šťastia do druhého najťažšieho dostihu pardubického mítingu.

Text: Kamila Gúčiková