Obháji Mo My Dream s Václavom Janáčkom minuloročný triumf?

Obháji Mo My Dream s Václavom Janáčkom minuloročný triumf?
Dobeh minuloročnej 28. Ceny Pat´s Music (foto: Miro Abík)

Prvým z trojice rámcových dostihov lemujúcich vrchol pre trojročné kone, ktorý bližšie rozoberieme bude 29. Cena Pat´s Music spoločnosti MAPEI SK (rovina I kat., cena, 2000m, 3+ kobyly, 8000 eur) určená nežnejšiemu pohlaviu. Poľu kobýl chýba kvantita, ale nie kvalita. Ponúkame Vám rozbor všetkých účastníčok a na záver aj náš tip na prvých troch v cieli.

1. CLASSA (IRE) – dž. Jan Verner

Triedová ryška, ktorá prvú životnú porážku utrpela začiatkom júna. V cene Nory Jeane skončila predposledná, keď jej povestný finiš neprišiel. Otázkou zostáva, čo tento výpadok inak dovtedy neporazenej klasickej víťazky spôsobilo. Pri návrate do starej formy neprekvapí ani víťazstvom, skôr to ale vidíme na zisk niektorej nižšej medailovej pozície.

2. LADY FREE (IRE) – dž. Ricardo Sousa

Spoľahlivá slovenská reprezentantka uberajúca sa cestou dostihov pre trojročné kobyly. V klasickej Jarnej cene kobýl prekvapila štvrtým miestom, pri  Turf Gala na tento výsledok nadviazala piatym miestom v Cene Arvy. Tu prvýkrát zmeria sily so staršou špičkou, pričom bude mať váhovú výhodu. Adeptka na umiestnenie na tabuli.

3. MO MY DREAM (FR) – dž. Václav Janáček

Obhajkyňa minuloročného prvenstva, už sedemročná tmavá hnedka. Do tejto sezóny vstúpila ôsmou priečkou vo Velkej dubnovej, chuť si naplno napravila pred dvomi týždňami ľahkým triumfom v Letnej cene klisen. Kandidátka na víťazstvo.

4. ZARIYANNKA (IRE) – dž. Radek Koplík

Päťročná hnedka, ktorá má v tejto sezóne na konte dve tretie miesta z Velkej dubnovej a Ceny Scottish Rifla pri Turf Gala, naposledy brala piatu priečku v pražskej Tattersalls mile. Na bratislavskom ováli to vždy vedela o niečo lepšie ako v Chuchli a preto by obhajoba druhého miesta z minuloročnej edície, či boj o víťazstvo mal byť v jej silách.

5. THAMNA (POL) – dž. Jaroslav Línek

Poľská rodáčka, minuloročná bronzová z jarnej klasiky, sa zdá byť aj túto sezónu v dobrej forme. V oboch štartoch, dvojkových dostihoch obsadila zhodne druhé miesta. Druhý štart bol ale na vytrvaleckú vzdialenosť, kde ju ľahko porazila len Palmera. Dvojkilometrová trať jej sadne lepšie a môže byť koňom pre prekvapenie.

6. GHOST STS (IRE) – dž. Martin Laube

Maďarská reprezentantka, ktorá má túto sezónu na konte štyri štarty a z nich dve víťazstvá. Tie sa ale odohrali v štvorkových dostihoch na syntetickej dráhe. V maďarskej Jarnej cene kobýl obsadila siedme miesto. Outsiderka dostihov.

Náš tip: Mo My Dream – Zariyannka – Thamna

Text: Kamila Gúčiková