Najlepšia prekážková stajňa na Slovensku za rok 2019 – Štangel Racing

Najlepšia prekážková stajňa na Slovensku za rok 2019 – Štangel Racing

Ako ďalší rozhovor v poradí Vám ponúkame ten s Mariánom Štangelom, slovenským trénerom, ktorý však stojí aj za úspešnou prekážkovou stajňou – Štangel Racing.


1. Nedávno som zachytila informáciu, že Vás viacej baví tréning prekážkových koní, tak sa chcem spýtať, aký máte a aký by ste chceli mať v tréningu pomer koní prekážky/rovina ?


Ja neviem, kde ste počuli tú informáciu, mňa baví obidvoje. Jasné, že k tým skokom mám trošku bližšie, aj kvôli parkúrovým koňom, ale rovinové kone ma bavia tak isto. Prekážkových koní momentálne máme dosť veľa, máme ich skoro 8 už, 8 alebo 9 prekážkových koní budeme mať. Celkovo máme 21 koní, takže ten zbytok je vlastne rovinový.


2. Čo hovoríte na iniciatívu založenia syndikátu na koňa pre Veľkú Pardubickú, ktorá sa objavila na facebooku ? (Slovak steeplechase Syndicate)


Super. Som zapojený, lebo to bola vlastne naša myšlienka. Dalibor Skladan sa ma pýtal, či to môže urobiť, ešte keď išiel Vandual na Veľkú pardubickú, či by sme to nejako nespropagovali aby sa to dostalo do povedomia ľudí. Ja som mu povedal, keď ma to nič nebude stáť a nebudem mať s tým robotu, lebo však mám kopec inej, tak nech to robí. Myslím si, že to spravil super, malo to veľký ohlas. Potom po Veľkej ma oslovil s tým, že či by sme neurobili ohľadom toho syndikátu takýto nejaký prieskum a podľa doterajších čísiel sa tam dosť veľa ľudí prihlásilo a myslím si, že to bude fungovať. Ľudia to chcú, keď videli ten príklad, Theophila (pozn. tohtoročný víťaz VP). Myslím si, že je to super, bodaj by to klaplo.

Kamila Gúčiková