Jozef Chodúr: „Opasana dohlásime do Českého derby.“

Jozef Chodúr: „Opasana dohlásime do Českého derby.“
Foto: Andrea Zavadilová (www.andreazavadilova.cz)

Po karlovarskom úspechu nádejného Opasana (French Navy) v „dvojkovej“ predskúške Českého derby, sme dali priestor na reakciu aj hnedákovmu trénerovi Jozefovi Chodúrovi.

„Opasan podal naozaj veľmi dobrý výkon. Dúfal som v dobré umiestnenie, pretože v posledných rýchlych prácach išiel nad očakávania veľmi dobre a to bolo aj s rezervami,“ komentoval prípravu talentovaného žrebca tréner. „Rešpekt som mal asi z 5 súperov. Porazil výborné kone, špičku dvojročných koní z roku 2019. Priebeh mal ideálny, Radek Koplík dodržal pokyny na 100%,“ chváli aj výkon jazdca a pokračuje: „Stav dráhy bol vynikajúci, na svetovej úrovni.“ Na otázku, ktorá zaujíma asi všetkým slovenských turfových priaznivcov, či Opasana uvidíme v Českom derby, odpovedá kladne. „Budeme ho dohlasovať do Českého derby, na jeho ďalšom programe pred derby sa ešte dohodneme podľa situácie,“ potvrdil ďalšie slovenské zastúpenie v českom vrchole.

České derby sa pobeží v netradičnom termíne a to 6. septembra 2020 v pražskej Veľkej Chuchli. Na prihláškach zatiaľ figuruje 42 trojročných žrebcov a kobýl, ktorí zabojujú vo vytrvaleckom zápolení o 2 milióny českých korún. Okrem Opasana, ktorý bude dohlásený, do vrcholu českej modrej stuhy mieri už prihlásený zverenec Zuzany Kubovičovej Spartico, ktorý pri víťazstve reprezentanta stajne BORMANN finišom obsadil tretie miesto. Pre modro biele farby by to mala byť premiéra v klasickom derby, pre Jozefa Chodúra v tom českom.

Text: Kamila Gúčiková