Bonus – Rozhovor so Zuzanou Kubovičovou

Bonus – Rozhovor so Zuzanou Kubovičovou

Prinášame Vám aj krátky rozhovor so senickou trénerkou Zuzanou Kubovičovou, ktorá si z galavečera odniesla čestné uznanie za najlepšieho 2 – ročného koňa sezóny 2019 – Tristana. Syna Move Your Visiona pripravuje pre stajňu VADUAL.


1. Uvidíme Zorianu ešte na dráhe, bude pokračovať v kariére?


Ja si myslím, že áno. Kobyla je v poriadku, je zdravá. Tento rok si trošku oddýchla, mala takú ľahšiu sezónu, a dúfam, že na druhý rok nám to všetko vráti.

2. Trošku ste mi odpovedali aj na druhú otázku, chcela som sa spýtať: Čomu pripisujete skutočnosť, že Zoriana neobhájila titul koňa roka?


Bolo to zranenie minulý rok a bolo to vážne zranenie. Kone, keď majú takéto zranenie, že je trošku poškodená aj kopytná kosť, tak sa vyraďujú z dostihovej prevádzky ale myslím si, že sa z toho dostala a môžeme sa na ňu ešte tešiť.

3. Vy ste známa tým, že každoročne trénujete veľký počet mladých koní. Je práca s nimi to čo Vás ako trénerku najviac napĺňa ?


Mala som jednu sezónu takú, že som nemala žiadneho dvojročného koňa. To bolo strašne zlé, že som sa nemala na čo tešiť. Takto, keď trénuje človek mladého koňa vidí, ako vyrastá, tiež ten potenciál v ňom, tak sa teší na to, čo z neho bude. Dúfam, že vždy vychovám nejakého dvojročného koňa, nejakého šampióna.


4. Čo si myslíte, že chýba slovenskému turfu na to, aby sa viacej presadil aj v zahraničí?

Tak myslím si, že trošku by sa mohli kupovať ešte kvalitnejšie kone. Tá Česká republika, susediaci štát, do toho dáva strašne veľké peniaze a vždy za tie väčšie peniaze je väčšia nádej, že sa kúpi kvalitnejší kôň. Ale napriek tomu všetkému, že nakupujeme trošku lacnejšie kone, si myslím, že s nimi dokážeme držať krok.

Kamila Gúčiková