Slovenský dobeh 3-6 v Budapešti, Whirten strieborná v Kolesách

Rušná dostihová nedeľa ukončila dostihovú sezónu v dvoch štátoch. Nechýbali ani slovenské kone, ktoré sa týždeň po posledných dostihoch v Starom Háji zúčastnili dostihov v Česku a Maďarsku.

V Kolesách si úspešnú prekážkovú premiéru odbila Whirten, ktorá pod Adamom Čmielom dobehla medzi rovesníkmi s prehľadom druhá v „päťkových“ prútených prekážkach, nestačila len na prekážkovo skúsenejšieho Ariona.

Slovenská presila vo vrchole dňa

V ultravytrvaleckých dostihoch sa na štart Lovaregyleti Díj (Gd – 2) postavilo sedem koní z nich štyri slovenské. Najaktívnejšie si počínal tempár Killwort s Jiřím Palíkom, ktorý ale v závere zoslabol a dokončil na šiestom mieste. Zvyšné trio zviedlo súboj o tretiu až piatu priečku. V cieľovej rovinke rozbiehala finiš Agata Christie s maďarskou jazdkyňou Rebekou Gönczi a držať krok s najlepšími sa snažil aj Ziggy Ready, vedený Martinom Laubem. Z posledného miesta sa posúval aj Majakowski v sedle s Jozefom Parigálom. Agata Christie nakoniec ubránila tretie miesto pred stajňovým kolegom, ktorý priletel silným záverom. Piate miesto vybojoval Ziggy Ready.

Senický Beau Match sa v Kétévesek Kritériuma (Gd – 3) pre dvojročných pod vedením Andrzeja Mazurkiewicza nepresadil a dobehol na predposlednom mieste.

Jaroslav Línek s ritami v rímskych grupách

Veľkého rovinového mítingu v talianskom Ríme sa zúčastnil tohtoročný slovenský šampión, Jaroslav Línek, v sedlách maďarských reprezentantov. S dvojročným Saidinom mu v Gr.3 dostihoch štvrté miesto ušlo o nos a so štvorročným Arktizsom dosiahol v Gr.2 na šiestu priečku.